0723341782

עכשיו בקוסמטיכאן - מבצעים מיוחדים! השאירו פרטיכם בטופס לפרטים נוספים, או התקשרו: 0723341782

ליצירת קשר עמנו, מלא/י את הטופס הבא:

*
*
*
*

פטרת הציפורניים אבחון וטיפול

פטרת הציפורניים אבחון וטיפול

לאדם בריא המדד התקין של pH העור שהוא מאזן חומצה –בסיס בגופנו הינו 5.5. ברגע שהמאזן מופרע לכיוון הבסיסי יותר pH 6-6.7 הסביבה הבסיסית בעור מסייעת להתפתחות של פטרת הציפורניים (Onychomycosis).

אחד הגורמים העיקריים להתפתחותה של הפטרת הינו לחות יתרה או הזעה יתרה באזור הספציפי. למעלה מ25% מן האכלוסיה הכללית סובלת או תסבול במהלך חייה ב-Onychomycosis כאשר הנפוצה ביותר פטרת מסוג טריכופיטום רוברום (Trichophyton rubrum).

ישנן סיבות רבות להופעתה של פטרת הציפורניים אך היא נפוצהמאוד בקרב אנשי צבא,ספורטאים ופועלים בגלל השעות הממושכות בנעל סגורה ללא אוורור עם הזעה יתרה.

מחלת הסוכרת, פגיעה בהספקת דם ברגליים, חבלות מרובות, הגיינת רגליים וכמובן של נעליים לקויות אפילו דיאטת רזון הלא מאוזנת אשר גורמת לחסר בוויטמינים עלולים לגרום לפטרת הציפורניים. אחד המרכיבים של הציפורן הינו שומן ובעת דיאטה לא מאוזנת תהיה פגיעה בשכבה השומנית של הציפורן והדבר יגרום בסופו של דבר לחדירה של הפטריה עמוק יותר מתחת לציפורן כאשר הטיפול בה הופך לקשה עוד יותר.

אבחון פטרת הציפורניים.

זיהום פטרייתי בציפורניים ניתן לראות בהסתכלות רגילה בציפורניי הידיים והרגליים. הסימנים הינם:

א.  שינוי בצבע של הציפורן
ב. התעבות הציפורן
ג. שבירות יתר של הציפורן
ד. קילוף יתר של הציפורן

ככל שמופיעים יותר סימנים כך הזיהום הינו חמור יותר.

חשוב לזכור !

לפני פנייה לטיפול במכון לבריאות הרגל, אשר את האבחנה של הפטרת הציפורניים נעשת על ידי רופא עור לאחר בדיקה יסודית. במכון לבריאות הרגל על סמך האבחנה הרפואית יתאימו לכם את הטיפול היעיל ביותר לסוג הפטרת ולחומרתה.

אין לחשוב אשר פטרת הציפורניים עשויה להיעלם ללא טיפול! לאט לאט הזיהום הפטרייתי יעבור מציפורן לציפורן.בנוסף לבעיות אסטתיות הפטרת תגרום לאי נוחות גופנית המלווה בכאבים בעיקר לאנשים המרבים ללכת.

זיהום ממושך בפטרת הציפורניים בסופו של דבר יוביל להחלשות של מערכת החיסון של הגוף ולהחרפה של מאורעות הקשורות להתקפי אלרגיה ולהחמרה של סוכרת.

יש לטפל בפטרת הציפורניים והמכונים לבריאות הרגל מציעים את הטיפול האופטימלי לבעיה זו. בכל מכון לבריאות הרגל המומחים בתחום ימליצו ויתאימו עבורכם את תוכנית הטיפולים המורכבת מסדרת טיפולים כאשר בתום התהליך ניתן יהיה להיפרד מן הזיהום אחד ולתמיד.

אחד ולתמיד אלו לא רק מילים יפות , אלא כללים מאוד ברורים איך לשמור על ציפורניים בריאות לתמיד:

א. תזונה נכונה מעושרת בוויטמינים ומינרלים
ב.  לנעול נעליים שלכם בלבד
ג. ללא נעליים לוחצות
ד.  יש לאוור וליבש היטב את הנעליים לאחר הנעילה
ה. גרבי כותנה עד כמה שניתן
ו. לנעול כפכפים במקומות ציבוריים כגון בריכה, מלתחות ומקלחות ציבוריות – למנוע הדבקה
ז.  לבצע חיטיו יסודי בבית ובנעליים לאחר הטיפול


בנוסף לטיפול במכון לבריאות הרגל ניתן לקבל הדרכה להתנהגות נכונה על מנת למנוע חזרה של פטרת הציפורניים על פי הכללים המוזכרים וגם לקבל הסבר לגבי תכשירים שנועדו להגן על גפינו מפני הפטרת.